Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zřejmě první zápas na zimním stadionu u Tržnice

10. 2. 2012

zimak-u-trznice--foto-pouzito-s-laskavym-svolenim-ze-stranek-fofifo.com.jpgJedním z prvních zápasů na nově otevřeném zimním stadionu u Tržnice, jestli ne vůbec ten první, sehráli hokejisté Slavie Karlovy Vary ve čtvrtek 6. ledna 1949 proti Slavii Praha. A čtyři tisícovky diváků si mohly pochvalovat dobrou hru.

Domácí překvapili svého soupeře úvodním náporem a v 10. minutě také vstřelili dvě branky. Pak se však hosté rozehráli a rychlou kombinační hrou překonávali domácí obranu. Pražané také do konce první třetiny otočili skóre na 2:3 ve svůj prospěch.

Druhá třetina skončila nerozhodně 1:1 a tak hosté vedli před závěrečnou částí stále o jednu branku. Poslední třetinu však vyhráli v poměru 3:1 a mohli se tak radovat z vítězství 7:4.

Na domácí straně v utkání vynikal především první útok a v něm rychlý Šinágl.  Ve druhém útoku karlovarské Slávie hrál velmi dobře robusní Šabat.

Naopak na straně hostí předčil gólman Kolofán svého varského kolegu. Rovněž obrana pražského týmu, hlavně v poslední třetině, předváděla kvalitní výkon a to zejména přičiněním známého Císaře, který ještě neztratil nic ze své rychlosti - jak konstatuje karlovarský tisk. V útoku Pražanů potom dominoval Hurych, nejlepší střelec utkání.

Slavia Karlovy Vary - Slavia Praha 4:7 (2:3, 1:1, 1:3).

Branky: Klofáč 2, Šinágl, Náprstek.

Sestava K. Varů: Šinágl, Civín, Kocún, Nový, Hájek, Zápotočný, Šinágl II., Náprstek, Klofáč, Šabat, Holoubek.